kuřečikn

Jak vypařit vodu chemickou cestu?

Jak vypařit vodu chemickou cestu?(Jde mi o to, abych dosáhl pomocí chemické reakce stejného efektu, jako když kápnete vodu na rozpálenou ploténku.děkuji)
Doplňuji:
(jde o to, abych zachoval efekt „zasyčení“ popřípadě drobného kouře)
Ta voda by měla na např. vařič(který potřebuji nahradit nějakým chemickým roztokem) občas kápnout.(údajně se něco takového dříve používalo při divadelních efektech..

Nejlepší odpověď
www

Voda se mění v páru bezezbytku jen působením tepla, případně sublimací z pevného stavu.
Jedině tedy nahradit plotýnku nádobou s vodou a tu zahřívat chemickou cestou. Pokud vytvoříš vodný roztok tak, aby se chemickou reakcí zahříval, část vody reaguje a vznikají její sloučeniny (hydroxidy).

Další odpovědi
JájsemRaibek

Toto nezkoušej, jelikož je to nebezpečné, ale můžeš to udělat jednou cestou.
Jde ti o to, aby se voda vypařila, takže tu kapku do kyseliny.
Voda se nesmí dávat do kyseliny!!!! Smí se dávat kyselina do vody.
Kyselina totiž vodu rychle zahřeje a dojde k reakci.