mona.73

Jak vypálit fotky a videa tak, aby se uchovalo datum pořízení? Aby bylo prokazatelne, kdy bylo pořízeno…

Nejlepší odpověď
elkon

Uložit tu informaci ve vlastnostech (některé přístroje datum a čas samy ukládají, pokud jsou k tomu nastavené), nebo přímo v obraze pomocí titulku, ale to není moc dobré, protože to znehodnotí obrázek.

Další odpovědi
mzm

Pokud se bavíme o digitálních fotkách a videích, tak neznám přístroj, který by tyto informace neukládal do fotky/videa. Takže pokud měl záznamový přístroj v době pořízení záznamu správně nastavené aspoň datum, tak ve tzv. metadatech v souboru fotky/videa je. Pak je ještě informace o vytvoření souboru v souborovém systému. Pokud nedocházelo k úpravám, tak bývají tyto informace dvě informace shodné. … jen jestli jsou metadata i u videa si nejsem úplně jistý.

Mp2

Vétšinou tak už jsou označena v názvech..
01072019 atd..

Mc Merkurion

… prokazatelné to nebude nikdy, vždy se to dá upravit, je to jen pro informaci …

mona.73

jste si 100% jisty,že datum ve vlastnostech filu „neni prokazatelný“ a da se upravit?

Mc Merkurion

… ano, několikrát jsem datum pořízení upravoval dle své potřeby … vše ve vlastnostech se dá upravit …

Brblal

Ve fotkách z dig. fotaku je obvykle ulozeno „EXIF info“. Ja pouzivam na prohlizeni fotek IrfanView a v něm si zobrazim fotku, pak stisknu klavesu „I“ a zobrazi se vlastnosti fotky a vlevo dole se ukáže EXIF info, na to kliknu nebo stisknu E a uz vidim typ fotaku (kterym to bylo porizeno), datum a cas porizeni, datum a cas prip. upravy, clonu, cas atd.