FlAsh_7

Jak vypadnout z „krysího závodu“ jako student?

Zažívám teď ve svých studijních letech takový „krysí závod“. Neustále ten samý koloběh…škola, málo volna, a učení.
Nevadí mi se učit, ale už mi to trochu leze na mozek. Jak se z toho dostat?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… zvykej si >>> do práce, málo volna, fůra starostí >>> vo tom je život a škola tě má na něj připravit …

Další odpovědi
Edison

To je ale normální studentský život… Až budeš zaměstnán, bude to to samý v jinym provedení. Když budeš podnikat, bude to horší. To mi věř. Ty studuješ nějakou vejšku? Podle tvých otázek asi spíš ne, viď…

aliendrone

To je snadné. Stačí se jen více učit a k tomu si jako přípravu na budoucnost přidat nějaké vydělávání peněz. Pokud OBOJE budeš dělat alespoň DOBŘE, tak v žádném případě nebudeš mít čas se lítostivě nimrat v podobných blbostech z časopisů pro holky, to mi věř! ;) :D :D

Gus_Fring

Vykašlat se na školu. Potom ale budeš jednou litovat, že jsi to udělal. Takže doporučuji to překousnout. A leze Ti to na mozek? Teď nevím, jak si to mám vyložit. Buď jen tak, říká se to. Nebo jsi psychicky a fyzicky vyčerpán. Pak dělej rekreačně nějaký sport.
Odehrál jsi někdy 7 šachových partií za sebou během pár hodin? Já každý měsíc a zvykl jsem si na to. Jenom kvůli tomu, že mě to baví. Najdi si nějakou věc, na kterou se buď do školy nebo po škole budeš těšit.

DoTazatel

Sám hledat své cesty a způsoby.

Zjisti, co chceš a podle toho se pak zařiď. Nauč se, co k tomu budeš potřebovat, zlepšuj se podle toho. Postupuj tak, abys dosáhl toho, co chceš. (Když nevíš, co chceš – řekni si, co nechceš. Většinou zjištěním toho, co necheš, se ti vyjeví skutečnost).

Jestli nechceš všední koloběh každodenního života jako většina ostatních (který souvisí hlavně s honbou za penězi, i když si to obrovská spousta lidí nechce přiznat), tak se zařiď ať z této všednosti vypadneš. Uč se, vyznej se ve finanční gramotnosti, ekonomii, obchoduj, investuj, podnikej, dělej, co tě baví (zjisti, co tě baví), nebo pracuj, ale pracuj efektivně a dělej takovou práci, která tě bude naplňovat,…

Jediné zaručené „tajemstvíčko“ úspěchu je to, že obrovská většina lidí ví, co má dělat, ale nechce se jim. Ví, co se mají učit, kolikrát i vědí co chtějí, co by měli umět atd., ale namísto toho jen hledají způsoby (ve skutečnosti výmluvy), co a jak dělat třeba v motivační literatuře (jen aby to dělat nemuseli,… tak hledají nějaké magické triky, které jim přinesou to, co chtějí i bez té námahy = což tak ale nefunguje. Nic není zadarmo).

Edison

Kdybys studoval, budeš na tom ještě mnohem hůř.