bolak

Jak vypadaly lidské ruce v době, kdy člověk začal chodit po dvou?

Mám namysli ochlupení, prsty, nehty, palec, cokoliv.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem jen obecné ifnformace. v anglických zdrojích.

Ruka našeho předka se formovala pužíváním a výrobou nástrojů. Začaly se u něho objevovatt kratší dlaně a prsty a delší, silnější, flexibilní palec.

Další důvod – skončilo lezení na stromy. – ruce se zkrátily. Stejně tak vývoj lidské ruky ovlivnilo zatínání rukou v pěst při různých bojích.

Nové studie uvádějí, že to byla zručnost, která ovlivnila tvar rukou.

Pstupně se vyvinuly rozdíly :
Primáti mají „člověk-jako“ krátké, ploché nehty!

Věděli jste, že pokud většina primáti mají „člověk-jako“ krátké, ploché nehty ? S výjimkou kosmanů a tamarínů, všichni primáti mají ploché nehty na rukou a nohou místo drápů. Jaké jsou hlavní rozdíly mezi rukou druhů primátů a lidské ruky?

• 1 – Primáti mají obvykle kratší palec než lidé – palec na makak (viz foto vlevo), není rearch z behond distální okraj handpalm.

• 2 – Primáti mají obvykle nižší '2 D: 4D číslice poměr "než lidé – ruka makak je uváděn s mnohem delším prsteníku (číslice 4) než ukazatel prst (číslice 2).

• 3 – Primáti mají obvykle větší otisk prstu-a palmar přesleny než lidé – ruka makak je vybavený s 5 palmárních spirálkami.

• 4 – Primáti mají vždy nižší „hřbet“ hustotu než lidé.

• 5 – Primáti mají obvykle (různé) palmární průřezová ruční puky, AKA „opičí lines“ – ruka makak má jednu „opičí čáru“.

Viz fotografie.

Doplňuji:
Odkaz na fotografie:

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://y­ourfingernail­s.wordpress.com/2009/11­/24/five-differences-between-the-primate-hand-and-the-human-hand/&prev=/se­arch%3Fq%3DPri­mates%2Bhave%2B%2522hu­man-like%2522%2Bsh­ort,%2Bflat%2B­nails!%26hl%3Dcs­%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DaNI%26tbo%3Dd­%26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs&sa­=X&ei=74HcUIjI­IobMswbS2YHQBw&ved=0CDY­Q7gEwAA

Další odpovědi
Lucy

Byly takové jemnější a nebylo v nich už tolik trní apod. 🙂

BANAN93

tak asi jako opičí – ty choděj po 4, ale uměj už i po 2

anonym

Lucy … :))

bolak

:D :D