Kryšpín

Jak vypadají gheta v České republice?

Podle zpráv ČTK ze dne 12 t.m. je v České republice 820 ghet a 127 tisíc jejich obyvatel. Nemáme v okolí podobné zařízení k posouzení tudíž nemám představu

Vložte prosím zdroj, odkud jste zprávu převzal.
Zdroj ČTK teletex ČT 1 ze dne 12.10. 2019

Nejlepší odpověď
Kepler

Ghetto není zařízení, které by realizoval stát nebo jiný právní subjekt. Živelně vznikají ghetta na východním Slovensku, u nás spíš koncentrací menšin v původně plnohodnotných bytech – viz Most, Teplice apod. To vystěhování a koncentrování menšin je víceméně nutností, jde o nepřízpůsobivé občany. Končí totální devastací bytů, včetně spalování parket na táboráky (viděl jsem na vlastní oči). Často se to řeší zbouráním zničených budov a nastěhováním na periférie. (styl čunkodomky).

Další odpovědi
marci1

Třeba podobně jako : Luník IX v Košicích, největší v Evropě. ☹
https://video­.aktualne.cz/ob­jektivem-jana-sibika/des-a-hruza-v-nejvetsim-romskem-ghette-v-evrope/r~f91e89b­a86f911e5bd0a002590604f2­e/

Drap

Tak si někam zajeď. Z popisu tady představu nezískáš. Každý z nás to bude vidět jinak.

zjentek

Jde o zastavěnou oblast s vymlácenými okny a na rohu se opíjejí děcka. Bacha, jakákoli uhlazená věta je tam žádankou o přesdržku.

Pepa25

Většinou se používá název „sociálně vyloučená lokalita“ (ghetto je expresivní vyjádření, spíš bych použil „špatná adresa“ nebo „problémové místo“) a někdy jde o jeden dům či ulici, jindy o větší území. Stanovuje se podle řady kriterérií, především podle vyplácených dávek (předeším na bydlení i dalších), nezaměstnanosti a kriminality.
Podrobné infomace v odkazu.

Zdroj: https://www.es­fcr.cz/mapa-svl-2015/www/index2679­.html

Klaproth

Vypadá to tam nějak takhle: http://www.e-mostecko.cz/zpra­vy/most/151509-agentura-chce-rusit-chanov-tamni-obyvatele-ale-dal-hazeji-odpadky-z-oken-podivejte

dudu

https://echo2­4.cz/a/SyFAN/ex­periment-se-nepovedl-most-deset-dni-neuklizel-za-domem-na-chanove-a-vysledek
K výsledku pokusu netřeba nic dodávat. Snad jen vzpomínku na dobu kdy moji rodiče každoročně chovali kvůli domácí zabíjačce jednoho, či dva vepře. Většinou netrvalo ani měsíc a pašíci se naučili ve chlévě tentovat na jedno místo – zpravidla do jednoho rohu. Bože, učiň mě na chvíli hromem.....

Pepa25

Ještě doplňuju, že zcela jistě v dosahu nějakou takovou adresu máte, v některých okresech není, ale v sousedním už ano.