Avatar uživatele
MonkeyKing

Jak vypadá vlaštovičník v dnešních měsících?

Vím jak vypadá v létě, ale jak na podzim, prosím tedy o fotku vlaštovičníku na podzim!!
Doplňuji:
Já ho chci jen pitvat, ale nemáte nějakou mapku kde nějak obecně v ČR? A fotku třeba z internetu, já se v těch rostlinářských stránkách moc nevyznám!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, www před 4168 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

V současné době je na většině území z této rostliny už jen nenápadná přízemní růžice s několika zelenými listy a v této podobě přežije zimu. Foto nemám.
Praxe
Doplňuji:
Ne listy, ale lístky. Jsou opravdu malinké 😉.
Většinou si toho jeden nevšimne, ale zelené lístečky i v zimě má u země spousta trvalých rostlin. Úplně zatahují snad jen cibuloviny.

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Fotku nemám. Teď už ho budeš těžko hledat. Najdeš ho pouze tam, kde víš že roste. Je při zemi, v této době už uschlý, nebo hodně žluté listy. Vyrazí zase na jaře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Jak píše >drap<, jen doplním – pokud s ním chceš úspěšně likvidovat bradavice, tak nejlépe na jaře, nebo pak zas na podzim, kdy znovu obroste. V létě bývá taky uschlý.
Doplňuji:
Tohle jsi asi nehledal :
http://kvetiny­.atlasrostlin­.cz/vlastovic­nik-vetsi
Roste úplně všude jako plevel, jen na jaře a na podzim je víc vidět.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
www

Roste na úhorech, v zahradách, pod akáty-leckde. Pokud nevíš, kde byl v létě, hledání naslepo a bez minimálních znalostí bude složité. Ptej se proto v rodině, u známých ap., nechej si také u nich poradit.

před 4168 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Máme ho na zahradě, byla jsem se podívat. Vypadá stejně, jen se tlačí u země, spodní listy začínají žloutnost, samozřejmě nemá květy,

před 4168 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

annas: Právě jsem chtěla jít odpovědět, že pokud někde ho ještě totálně nezničil mráz nějaké listy, i když zažloutlé, by se najít mohly :)

před 4168 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek