daran

Jak vypadá typická maturitní praktická zkouška z programování?

Odpovědi
Quimby

Osobní zkušenost nemám, ale co mám kamarády, tak buď byla formou objahoby maturitní práce, nebo je to ústně teorie a pak vyřešení daného problému – návrh algoritmu.

Tato zkouška není státni, tudíž si ji jednotlivé školy dělají po svém.

jinsun

Záleží na tom, co se učíte. ;)
Jinak u nás to bylo tak že se dělala praktická zkouška z více předmětů(progra­mování, počítačové sítě, programování mcu..) a losoval jsi jednu.
Z programování(v C#) jsme tam měli:

  1. udělat vlastního emailového klienta – takže jsi musel vědět, jak vypadá struktura emailu.
  2. udělat vlastní chatserver a k němu klienty – tudíž znalost tcp protokolu, asynchroního programování a vláken.
  3. Nějaká hra(právě na algoritmus).