Jak vypadá složení HZS ČR?

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně organizačního složení HZS ČR.
V několika publikacích se uvádí, že HZS ČR tvoří: generální ředitelství HZS ČR, které je součástí Ministerstva vnitra a dále jednotlivé hasičské záchranné sbory krajů.
V zákoně č. 238/2000 Sb., o HZS ČR je pro změnu uvedeno více složek jako:
§ 2
(1) Hasičský záchranný sbor tvoří

  1. generální ředitelství hasičského záchranného sboru (dále jen „generální ředitelství“), které je součástí Ministerstva vnitra (dále jen „ministerstvo“),
  2. hasičské záchranné sbory krajů,
  3. záchranný útvar,
  4. Střední odborná škola požární ochrany a Vyšší odborná škola požární ochrany ve Frýdku-Místku.

Co myslíte Vy? Bude velká chyba, když uvedu pouze..HZS ČR tvoří generální ředitelství, které je organizační součástí Ministerstva vnitra ČR, a jednotlivé krajské hasičské záchranné sbory, které jsou taktéž organizačními složkami státu.

Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Dotaz je nepřesný.

Neuvedla jste, v kterém slohovém stylu či útvaru máte složení HZS použít. Od toho se odvíjí, zda napíšete přesnou citaci zákona nebo obecnou interpretaci..

Tedy, zda jde o styl odborný, případně publicistický atd. Odborný text může být pro laiky nebo pro odborníky, může to být výjklad či pojednání atd,.

Další odpovědi
Emefej

Já bych citoval strukturu tak, jak je uvedena v zákoně.
Doplňuji:
Nezáleží na stylu. Pokud je nějaká struktura definována zákonem, platí to, co je v zákoně.