Marcusík

Jak vypadá sešit typu 543?

Nejlepší odpověď
marci1

První číslice označuje velikost sešitu, která může být – A4, A5 nebo A6.

Druhá číslice vyjadřuje počet listů v sešitu – 10, 20, 40 nebo 60.

Třetí číslice je trošku větší oříšek, protože vyjadřuje typ liniatury, neboli zda je sešit čtverečkovaný, bez linek nebo linkovaný a případně jak daleko linky od sebe jsou:

0 bez linek
1 linkovaný 20 mm
2 linkovaný 16 mm
3 linkovaný 12 mm
4 linkovaný 8 mm
5 čtverečkovaný
http://www.skol­nisvet.cz/jak-vybrat-ten-spravny-skolni-sesit-aneb-alchymie-cisel-na-sesitech/
🙂