Anask

Jak vypadá rozvrh na VŠCHT?

Dobrý den,
chystám se na VŠCHT (obor Biotechnologie léčiv). Zajímalo by mě, jak vypadá rozvrh v prvním semestru. Slyšela jsem totiž, že studenti na VŠCHT nemají vlastní život a bojím se toho, že budu ve škole od pondělí do pátku od rána do večera a nezbude mi čas na učení.

Předem děkuji za vaše poznatky.

Nejlepší odpověď
annas

Najděte si na netu na stránce fakulty, které předměty si zapíšte, jak skončí, kolik kreditů získáte atd.

Chce se domluvit s někým zkušenějším, aby vám poradil, vybrat si semináře, přednášky atd. tak, aby vám navazovaly. Někdy se daji dokonce skloubit tak, že bude na fakultě do večera, ale jiný den budete mít volno.

Všechnv najdete na netu, tedyv stránce fakulty a oboru. Pořádně prohledejte a uvidíte, jak to chodí.Určitě to zvládnete.

Další odpovědi
Drap

Každý kruh to má jinak. Ostatní také chodí do práce většinou od pondělí do pátku. Přeptej se přímo na konkretní škole.

da ny

Vše se dozvíte ve škole, až budete studentkou a na stránkách školy
http://fpbt.vscht­.cz/studijni-system/obory/S/o­bory/obor/FPBT-BL/rok/2016/detaily
Rozvrh budete mít takový, podle toho, jaké předměty si zvolíte a zapíšete si (různé dny v týdnu, podle toho, jak budou vypsané + laboratoře). Stane se Vám, že jeden den budete mít třeba 2 předměty a jiný den třeba 5 a budete ve škole od rána do večera. Jindy jen dopoledne nebo odpoledne.
Později možné jen 2 – 3 dny v týdnu.
Část předmětů je povinná (shodná pro studenty v oboru), jiné předměty si sama vyberete tak, abyste nasbírala potřebný počet kreditů v semestru vykonáním zápočtové, písemné a/či ústní zkoušky..
Některé jsou v zimním i letním, jiné jen v jednom z nich (jako na každé VŠ).. Během 3 let. některý můžete splnit během 1. nebo 2. roku studia.
Je vhodné mít dostatek předmětů, abyste ůspěšným složením ZK nasbírala kredity /některá se nemusí povést hned (posunete do dalšího/ších semestrů)
Předepsaný rozvrh jako na SŠ nečekejte.
První semestr a ročník je sítem.
Všude, kde je matematika, chemie, fyzika, laboratoře a experimentální práce = pokusy. zabere studium mnoho času. Není prostor na přivýdělky (DPP).
Dcera to měla na PřF tak, jak píšete. Až 5. a 6. semestr byl volnější. Šikovně si vybrala předměty, nělteré měla splněné v předešlých semestrech. A hlavně v bakalářské práci musela přejít z pokusů na formu rešerše. Tím získala spoustu času, který přestala trávit v laboratořích a s myškami.

Pokud chcete mít prostor pro „vlastní život“ jděte studovat méně náročnou VŠ.
Vlastní život můžete vést po ukončení alespoň bakalářského studia.

Emefej

Jako absolvent VŠCHT Pardubice vyvracím nesmysl o tom, že studenti nemají vlastní život. Právě během studia jsem vedl nejbohatší společenský, kulturní, sportovní i milostný život. Rozvrh z prváku bych možná někde našel, ale vzhledm k tomu, že je z roku 1971, ti asi nebude mnoho platný.