paykaa

Jak vypadá proces výroby elektro zásuvky? Kdo mi dokáže objasnit, kdo a kde vyrobí plastovou část a kdo vyrobí zbytek?

Pokud vych chtěl vyrobit svůj design zásuvek, jak mám postupovat?
Doplňuji:
Popřípadě jací jsou výrobci plastových krytů a těch vnitřků? díky díky

Odpovědi
anonym

Za jakým účelem je chceš vyrobit a kolik asi tak kusů??
Protože jiný bude postup u pár kusů a jiný u pár desítek tisíc kusů…
😉

led

Predpokladám, že máte na mysli zásuvku pod omietku
1 – vytvorí sa návrh krytu zásuvky – pohľad viditeľnej časti (nad omietkou) pohľad vnútornej časti, spôsob uchytenia na „orech“ tj. vnútro zásuvky a vnútorné púzdro zásuvky
2 – otestuje sa materiál, ktorý musí splňovať všetky elektroizolačné, bezpečnostné a požiarné prepisy, tuhosť a pevnosť materiálu, trvácnosť sfarbenia.
3 – za predpokladu, že použijete už schválené (podľa ČSN) vnútro, sa podrobí testu celok
Kto vyrába jednotlivé časti, nájdete na štítku zásuvky – veľakrát sa kombinuje vnútorný kryt, elektrická časť „orech“ a kryt zásuvky od rôznych výrobcov.

Pokiaľ chcete vyrobiť vlastný design, postupujte podľa bodov 1–3, nezabudnite ani na štátnu skušobňu pre atest.

mosoj

Zcela určitě kooperuje na výrobě zásuvky více výrobců.
Plastové části se odstřikují lisovny plastů a to ostatní zase výrobci kovových součástek. V zásuvkách se vyskytují i keramické díly ( výrobce izolantů).
Nebylo by lepší nabídnout svůj návrh nějakému výrobci. Problém je v tom že zásuvkou to nespasíš. Výrobci vyrábí ucelený sortiment elektroinstalace ve stejném designu.
Jak vidíš i příprava výroby „pouhé“ zásuvky znamená mnoho práce. Výkresy, materiál, strojní příprava atp.