MonkeyKing

Jak vypadá pracovní den botanika?

@drap zají má mě jak práce v terénu, tak v laboratoři

Nejlepší odpověď
Drap

Na jaké pozici? Pracuje v terénu? Nebo v laboratoři? Nebo zpracovává výsledky dřívější práce?
Mám jednoho známého, kterým se tímto způsobem živí. Je cca 5 – 8 měsíců na Papui, kde dělá výzkum v terénu. Pak je třeba zase téměř rok doma, občas něco odpřednáší na VŠ, a zpracovává nasbírané vzorky, občas napíše nějaký článek, nebo pracuje na knize. Momentálně odjel zase asi na rok do Mexika.
V terénu svírá vzorky rostlin, půdy, sleduje kde co roste, vedle čeho, popřípadě který hmyz či živočichové jsou v okolí. Samozřejmě sleduje u spoustu dalších věcí které mají vztah ke sledovanému. Například houby a plísně fotí zapisuje, někdy i filmuje. V laboratoři potom sleduje pod mikroskopem, dělá analýzy a podobně. Nelze popsat v několika větách celý vědní obor. Taky se to bude u každého lišit, podlr toho co je předmětem jeho práce

Další odpovědi
Kazatel

Normálně zasadí a čeká než něco vyroste. Mezi tím pochoputelně zaleje, ale jinak pohoda džez.

Edison

Myslím, že Kazatel se mýlí. Jde o specializaci. I botanika je věda převelice pestrá a různorodá.