zvonisek

Jak vypadá nebo jaká je charakteristika mystického naturalismu?

Jak vypadá socha stylu mystického naturalismu?

Nejlepší odpověď
annas

Mystika se objevuje v romantismu, v realismu a např. sklon k mystice se objevil u Gogola, když se u něho prohlubovaly deprese.

Víte, co je naturalismus – vztah k přírodě, nezkreslená realita, Mysticismus vychází z toho, že pravda je člověku zjevena.

Tento mystický naturalismus poskytuje základ pro silnější náboženský život, včetně meditací,, jejich osobnostního významu, , důležltá je myšlenka vtělení. jde o jakýsi návrat k přírodním náboženstvím. Jeden pohled.

Podrobně máte vysvětlené ve zdroji na článek Mystický naturalismus.

„V rámci humanistického naturalismu není mystika chápána jako nic jiného než určitý druh metafyzického porozumění založeného na „mystickém vhledu“ – myšlence, že v konečném důsledku jsou všechny věci vzájemně propojeny, shodné a součástí jednotného celku . Právě tento základní pohled tvoří jádro veškeré pravé mystiky, starověké i moderní.“ atd.

https://sites­.google.com/si­te/jdquirk/ar­ticles/mystical-naturalism

Ještě jsem si uvědomila, že u hnutí New Age, názory vycházejí z tzv. změny paradigmatu, lidé, tedy jejich myšlení prošlo změnami. New Age vyzdvihuje individualitu a je charakteristické svým eklekticismem.

Odmítáním absolutní pravdy a přijímáním prvků z různých náboženských tradic. Jako
například ze starověkého animismu, východního panteismu či naturalismu, či mysilcismu.

Podle učebnice´Úvod do svwta idejí od kolektivu autorů, 1994. ISBN 80–7021–082–06.

Umění, natguralismus a mysticismus. – něco obecně.

https://www.wal­terandersonmu­seum.org/artis­tnaturalistmys­tic

Jak by vypadala socha, zkuste zapojit svou představivost.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

kubeo88

Příspěvek smazán administrátorem.