Avatar uživatele
alenad

jak vypadá „náš“ Ježíšek ?

Jak jste si Ježíška představovali , když jste byli malí ? A jak ho popisujete svým dětem ?
Santu známe všichni z filmů – ale to není náš Ježíšek …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Alesh, Drap, Pájo, beri49 před 4121 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Kill Santa forever!

Jako malý to byla pro mě zcela fiktivní postava, vůbec jsem si ho nedokázal představit. Jinak je to pochopitelně malý Ježíš v kolébce. Jak ale může nosit dárky, to je otázka. No, minimálně to nutí děti přemýšlet, jak je to možné, podporuje to fantasii.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Vždycky jsem si ho jako dítě představoval jako dospěláka (spíše staršího).
Asi po vzoru Krakonoše z „Krkonošských pohádek“ http://www.you­tube.com/play­list?list=PL39154F51­0288FD70 nebo spíš pašeráka z pohádky „Krakonoš a lyžníci“ http://www.csfd­.cz/film/7269-krakonos-a-lyznici/

Než mě a sestru mamka stihla v koupelně učesat (vždycky jsem nechápal, proč to v době, kdy se mohl každým okamžikem objevit, musíme dělat!) byl Ježíšek pryč a v obyváku u stromečku byly dárky a vlála tam už jen záclona u okna otevřeného dokořán…a voněl sníh z mrazivého průvanu.
Nikdy to v mých představách nebylo dítě v jesličkách, to jsem bral spíše jako vyobrazení z doby, kdy byl Ježíšek jestě malý.
Do té tmy, sněhu a větru kerkonošský zimy by se totiž dítě vydat nemohlo. A protože byl obyvák v 1. patře a Ježíšek mizel tak rychle, že jsem ho nikdy nestihl, bylo mi jasný, že lítá, když chce.

Doplňuji:
Kolikrát jsem běžel nejdříve k oknu, jestli ho ještě někde ve vzduchu nezahlédnu a ne že bych mu to někdy přál, pokaždé jsem se koukal i na obrovskou závěj pod oknem, jestli tam po nepodařeném startu z okna nesedí ve sněhu, nelamentuje a neoklepává od sněhu obalený kabát a pytel s dárky pro další děti. Byl to profík. Vždycky odlítnul, aniž by havaroval… ;)

Upravil/a: Pájo

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Podoba v které nosí dárky nebyla nikdy popsána a neni známa. Ježíšek jako takový je znám coby nemluvně.
Kdysi jsme dělali takový soukromý průzkum, jak vypadá Ježišek asi u 50-ti lidí. Děti většinou neměli vůbec žádnou představu, a pokud ano, tajk poznamenanou přivadrovalým Santou. Dospělí už asi v 80% dokazáli Ježiška nějak popsat, většinou však mlhavě a popisy se dost lišily. V malém procentu přetrvávala představa nemluvněte a dárky dokáže přinášet díky svým zázračným schopnostem. U některých to byl zase bělovlasý a bělovousí stařec v průsvitném rouchu, u některých jen oblak mlhoviny a podobně.
Podle mne to nejlépe vystihl Alesh. Je zde velký prostor pro fantazii a představivost. A díky tomu, také naše Vánoce mají to pravé kouzlo, částečně zakryté temnotou a zázraky.
Santa je proti Ježiškovi velice mladý a byl stvořený jen jako reklamní postava.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bedy

Zeptejte se muslima jak vypadá Alláh. Výsledek bude úplně stejný jako když se nás zeptáte, jak vypadá Ježíšek, co dětem nosí dárky (nemyslím malého Ježíše v chlévě).
V obou případech neexistuje žádný „oficiální“ portrét, prostě každý si ho vybavuje jinak. A není to ve finále dobře?

Osobně Vánoce nijak extra neslavím a dárky radši nakoupím už dřív, než začne ten humbuk v krámech – samé koledy co hrajou dokola dokola furt a furt jak z kolovrátku (hlavně ty anglické jsou příšerné), samí Santa Clausové…ach, ach, to jsme to dopracovali ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Já si ho v dětství vždycky představovala, že je v mém věku. Ale z mrňousovské nevědomosti už jsem nějak pryč…
(Teď už ale „vím“(!!!), že vypadá nejspíš jako můj manžel.:-D)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beri49

A co třeba nějak takto:

Zdroj: http://ch-r-i-s-t-m-a-s.blog.cz/1110/o­brazky-jeziska

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Calimë

mě jednou, když jsem byla malá, děda řekl, že prý babička jednou o vánocích viděla jak něco přeletělo nad stromečkem, tak jsem si představovala Ježíška jako vítr :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek