IBI05

Jak vypadá maturita?

Jake jsou povinne predmety a jake ne? A co je na vyber. Tedy jaka je maturita na gymnaziu?

Nejlepší odpověď
Funna

Pokud jsi maturitní ročník, tak bys to měla vědět, prokud ne, ta ti to může být jedno, protože vzhledem ke státním maturitám a jejich změnám, to může být za rok úplně jinak…jinak teď je státní z JČ a buď MA, nebo JA…a zbytek si školy určují…to si musíš zjistit na konkrétní škole…

Další odpovědi
kapka

dost informací najdeš na tomto odkazu http://www.no­vamaturita.cz/

jak píše Funna: povinný je český jazyk, dále jeden cizí jazyk nebo matematika, to si můžeš vybrat.
A pak 2–3 další předměty, na gymnáziu spíše dva.
Pro zajímavost- na gymnáziu můžeš maturovat klidně i z hudební výchovy, moje ségra z ní maturovala, ale musíš prokázat vztah k hudbě, hrát třeba na nějaký nástroj a vystupovat s ním. Tak mi to aspoň říkala. No a maturuješ normálně z teorie hudby. To jen tak pro zajímavost, většinou lidi maturují z takových běžnějších předmětů jako třeba zeměpis nebo biologie apod.

annas

Neuvedla jste, v kterém jste ročníku, na kterou chodíte školu.. Pokud máte v r. 2014 maturovat, informace vám ve škole určitě sdělili, termín podání přihlášky je 2. 12.

Očekávají se některé změny, takže pokud budete maturovat později, dotaz je předčasný.

Informace o maturitě, která proběhne v r. 2014

Maturita 2014 se skládá ze dvou částí. Společné (státní) a profilové (školní). Společná část proběhne od 2. května do 13. května 2014. Přihlásit se studenti musí do 2.12.2013.

Obsah maturity:

1. Společná část:

Zůstává nadále stejná jako v loňském roce a skládá se z povinné a nepovinné zkoušky.

Povinná zkouška: český jazyk + výběr cizího jazyka a matematika
Nepovinné předměty: cizí jazyk dle výběru, nebo matematika

2. Profilová část

Dvě až tři povinné zkoušky
Nejvýše dvě nepovinné zkoušky

Program státní maturity na rok 2014:

2.12.2013– Podání přihlášek k maturitě
31.12.2013 – Uveřejnění zkušebního plánu písemných zkoušek
31.3.2014 – Předání literárních děl a uveřejnění kritérií hodnocení společné části
2 –13.5.2014 – Písemné práce a didaktické testy
1.4. – 10.6.2014 – Písemná + praktická zkouška profilové části
16.5.2014 – Oznámení výsledků didaktických testů
16.5. – 10.6.2014 – Ústní zkoušky společné a rovněž profilové části
16.6.2014 – Poslední možný termín dodání protokolů o výsledcích společné části maturity
25.6.2014 – Podání přihlášky k náhradní či opravné maturitě

http://www.jul­da.cz/2013/11/­nova-maturita-v-roce-2014/

O maturitě na SOŠ v odkazu – společná část maturity i profilové předměty

http://www.spso­afm.cz/web/ima­ges/zakladni-informace/maturitni-zkouska/Sdele­ni_MZ_14%281%29­.pdf