bolak

Jak vypadá diamant, těsně před tím než se z něj stane diamant?

Doplňuji:
Dobře, ale co třeba takovou hodinu nebo den před tím než se z něj stane „ten“ diamant? Kde přesně je ta hranice, jak se teda určí jestli už to je diamant a nebo ještě není?

Nejlepší odpověď
anonym

Stav ´před diamantem´ je uhlíková tavenina (za vysokého tlaku a vysoké teploty – pochopitelně)…
😉
Doplňuji:
Třeba tady – http://techne­t.idnes.cz/ex­kluzivne-jak-se-vyrabeji-diamanty-z-lidi-staci-hromadka-kremacniho-popelu-175-/tec_reportaze­.aspx?c=A080910­_171404_tec_re­portaze_kuz – máš popis výroby diamantu (zdroj uhlíku je nepodstatný)…
😉
V geologických (přírodních) podmínkách proces trvá mnohem déle, takže nějaká hodina (no, ani den) nehraje vůbec žádnou roli…

Další odpovědi
dudu

Rovněž existuje možnost nechat si vyrobit umělý diamant. Základem může být např. popel svého bližního z krematoria. Ten si pak nedávno ovdovělá manželka může zasadit do přívěsku a svého drahého takto má i nadále u srdce /nebo na krku/.

Drap

Diamant je uhlík, takže těsně před tím než je z něho kvalitní diamant musí vypadat jako ne uplně kvalitní diamant.

marci1

Třeba takto, i když se nejedná o jediný krystal, ale tzv. „agregát“ : http://www.no­vinky.cz/koktej­l/199112-pastor-z-mesta-diamond-nasel-v-krateru-diamantu-velky-diamant.html

bolak

mowla: jasně že nějaká hodina nehraje roli, ale stejně, když dojde k přeměně, tak v jednu dobu diamant (ještě) není, a o hodinu později diamant najednou je, a právě tenhle časový úsek mě zajímá

arygnoc

mowla:

v procese tvorby diamantu „uhlíková tavenina“ neexistuje.

proces zmeny kryštalickej štruktúry je skokový.

počas „skoku“ je uhlík amorfný – bez kryštalickej štruktúry.

anonym

Jako přeslička 🙂

arygnoc

ako nejaký minerál uhlíka – grafit, lonsdaleit, chaoit, prípadne hybridozovaný amorfný uhlík v ultrabazických vyvrelinách – kimberlitoch, lamproitoch a komatiitoch.

samotný diamant prekvapivo nie je nejaký krásny.
jeho krása sa objaví až po vybrúsení, ale to sa už volá briliant.