Rokio

Jak vypadá bůh smrti nebo-li shinigami?

Jakou má podobu a znáte i jeho schopnosti? Co umí?

Nejlepší odpověď
annas

1." Shinigami“ vychází z nadpřirozených duchů stejného jména. Shinigami (死神, „bůh smrti“ nebo „duch smrti“) jsou bohové nebo nadpřirození duchové, kteří zvou lidi ke smrti, a je vidět, že jsou přítomni nebo se interpretuje, že jsou přítomni v určitých aspektech japonského náboženství a kultury. Shinigami byly popsány jako příšery a pomocníci, stvoření temnoty a padlí andělé. Mnoho kultur popisuje Shinigami jako samotnou smrt.

https://yokai­watch.fandom.com/wi­ki/Shinigami

2.Shinigami (japonsky: 死神, v překladu bůh smrti nebo „duch smrti“) je v japonské kultuře označení pro personifikaci smrti (v západní kultuře smrtka, zubatá a jiné).

Shinigami byly popsány jako příšery, pomocníci a stvoření temnoty. Shinigami se používají pro příběhy a náboženství v japonské kultuře.

Šinigami v náboženství
Používá se jako označení bohů, kteří mají co do činění se smrtí. Jejich úlohou je přivést do světa mrtvých duše, které jsou ještě svázané se světem živých. Přitom se musí brát na vědomí, že japonský výraz kami je potřeba chápat odlišně jako pojem Bůh užívaný v západní kultuře. Proto se pro šinigami hodí pojmenování Bůh smrti či Duch smrti. Šinigami se nechápe jako všemohoucí."

Šinigami v náboženství
Používá se jako označení bohů, kteří mají co do činění se smrtí. Jejich úlohou je přivést do světa mrtvých duše, které jsou ještě svázané se světem živých. Přitom se musí brát na vědomí, že japonský výraz kami je potřeba chápat odlišně jako pojem Bůh užívaný v západní kultuře. Proto se pro šinigami hodí pojmenování Bůh smrti či Duch smrti. Šinigami se nechápe jako všemohoucí
Např. Bleach
Death Note

3. Nepřímí šinigami

Termínem šinigami jsou také nazývány postavy se smrtí spojené, a to například v následujících dílech:

Např. Castlevania (videohry) – postava Akumajó Dracula
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%A0iniga­mi

3. Další informace
https://bleach­.fandom.com/wi­ki/Shinigami