Peťulinečka

jak vynutit neštovice ?

ahoj .. ještě jsem neměla neštovice a je mi 12 .. hrozně se bojím že je nikdy nechytnu a nebo že je chytnu pozdě .. chtěla bych je chytit co nejdřív .. nevíte jak to mám udělat ?? a co vy ? v kolika jste měly neštovice ?
Doplňuji:
a dá se nějak poznat jestli jste už měly neštovice ? dá se to poznat ? já totiž nevím jestli sem je už měla .. moje sestra je měla ve 14 a měla to příšerný !! a já sem je nechytla a většinou je nechytnete jenom když už ste je měli nebo nějak tak se to řiká .. prosím poraďte

Nejlepší odpověď
badisko

Vim ze jsem je mel ..ale v kolika to ti nepovim…protoze to presmne nevim…nijak je nechytnes musela by jsi prijit do kontaktu s infikovanym clovekem …pocti si tady …Plane Nestovice …http://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Plané_nešto­vice nebo se nechat ockovat …
Doplňuji:
o vakcinach zase vice zde…http://ww­w.vakciny.net/do­porucene_ocko­vani/vzv.html

Další odpovědi
brillant

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=ne%C5%A1to­vice

M.

Ne, chytneš je jen jednou za život. Takhle to nefunguje, maximálně jdi k nemocnému s neštovicemi nebo holt čekat, kdy se projeví ony samotné.

badisko

OOOO ano poznase to v protilatkach mebo ..ti to povi mama …ta to bude vedet 100% a chytit jsi je nemus… ale ikdyz je to nakazlive telo muze mit v te dobe imunitu dobrou a nijak neoslabenou tak to nechytis pokud by ..ale byla napriklad po nemoci a brani antibiotik snizena …tak by telo bylo na vir vnimavejsi a chytla by jsi je s vetsi pravdepodobnosti…