v1t1l1g0

Jak vyndat psovi nepozorovovaně klíště z ucha?

Ahoj, pes nam vidi kdyz mu tam lezem pinzetou a neni nauceny na kosik. Potrebujeme mu to celkem akutne vyndat ale to se neda kdyz se porad osiva navic nevime jak ho pridrzet aby se nehnul, je sileny.

obrazek je ilustracni ale zhruba tady nekde ho ma – http://imgur.com/a/mO7W7

Nejlepší odpověď
redy

V klidu, ať si lehne dej mu piškot a uklidňovat. Pinzetu mu neukazuj, uklidňuju ho tak, jak se uklidňujou mimča,(pšššš) na mojiho psa to funguje. Je fakt, kdyby si mu kontrolovala uši, zuby, pravidelně od štěněte měla bys to bez problémů. 🙂

Další odpovědi
Drap

Přidržet ho. Pokud nevíš jak na to, tak si vyhledej odborníka. Máš nevychovaného psa. Každý normální pes, alespoň trochu vychovaný, musí si nechat prohlédnout zuby a uši a nesmí mu vadit , když na něj sáhnu.

gecco

  1. vychovej si psa…!
  2. nauč se k němu chovat…!

___
Vzhledem k formulaci dotazu – zavolej si veterináře…!
___
Mám rád, když majitel/chovatel – zodpovědný za ´své´ zvíře, se s ním neumí domluvit…
Občas dumám, jestli stačí zabít zvíře – nebo i majitele…
Preventivně – zabít majitele je lepší, nezparchantí další zvíře…

Jiří Bohumil

Jde taky o to, jak je ten pes velký a silný. Jeli to takový NO, jako na obrázku a není „naučený“, pak stejně nasadit každopádně koš, pak jej uchopit mezi kolena, podržet pevně „mordu“ a originál pinzetou na klíšťata rychle klíště uchopit a vytočit. Ten košík je dobrý vždycky, i menší pes dokáže nepěkně kousnout. Menšího psa je potřeba, aby jej podržel pevně někdo druhý.
(Takhle to dělá má dcera, veterinářka).

redy

v1t… mám dogu, takže to není tak, že ho přišpendlím k podlaze a vyhraju.
Ale je zvyklej od mala, tak drží rošťák jeden mrňavej 🙂