Sebevědomí

Jak vynalézat nové věci?

Chci světu ukázat svůj talent. No a tak jsem začal vynalézat. Chci lidem pomoci, jestli o tu pomoc stojí. Kde bych měl čerpat, inspirovat se? Znáte technicky zaměřenou stránku? Kde jsou do detailu popsané výkresy? Jsem strojař, a tak bych chtěl něco tvořit. Vytvořit něco, co lidem usnadní život. Něco velkolepého, jako elektrárna. Chci ověřené zdroje. Wikipedie je pro mě nedostačující. Mám doma nápady. Teď je chci realizovat.

Nejlepší odpověď
Drap

Netuším co chceš. Elektrárnu netřeba vynalézat. Téměř vše od čeho jsou výkresy a je to dobré, tak už někdo vyrábí.A pokud má někdo něco nového, tak určitě nedá výkresy na net. Pokud máš nápady, tak realizuj něco z nich. Až čas a hotový výrobek ukáže zda jsi dobrý. Jinak to jsou jen prázdné bláboly.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Čerpej v literatuře sci-fi. Tam je nejvíc inspirace k vynalézání i věcí opravdu „velkolepých“.
Tak třeba vynalezni ten stroj pro cestování časem.
Nebo lék proti rakovině, AIDS, proti bolestem, ale bez jakýchkoliv vedlejších účinků (o ten bych měl eminentní zájem). 😉
A nakonec třeba perpetum mobile. :-o
To by jsi opravdu „odrovnal“ všechny.
A když už máš nápady, tak je realizuj. Základem vynalézání jsou právě ty nápady a říkáš, že už je nějaké máš.
Jde hlavně o to, aby to byly nápady originální a nevynalézal jsi už něco vynalezeného.
Ale že vynalezneš, v dnešní době, něco velkolepého, to je předpoklad menší než výhra v loterii.
Tím ale neříkám, že je to nemožné. I ta výhra v loterii je reálná. Jde pouze o předpoklad pravděpodobnosti.
Já pár nápadů (technických) už v životě měl a i realizoval, dokonce jsem na některé dostal i AO (autorské osvědčení-bezplatný patent v majetku státu před r. 89).
Ale nikdy to nebylo nic „velkolepého“. ☹
Marie Curie Sklodovská, nebo Otto Wichterle se nerodí každý den, ale třeba budeš jeden z nich.
Ale pokud máš to „Sebevědomí“, pod jakým se prezentuješ, pusť se do toho.:-)))

quentos

Nejprve se učit věci staré a z nich vycházet. Například to, že otázka končí už po staletí otazníkem.

Lamalam

Na co se vlastně ptáš? Chceš vynalézt něco velkolepého, tak vynalézej!

independent

Tak skus vynalézt třeba trakař.