Květuška

Jak vymoct č.pojistky od souseda,jehož zvířata nám poškodila plot. Nechce se mu.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Jedině si s ním rozumně promluvit – z jeho kapsy nepůjde ani koruna pokud je pojištěn – tak mu to vysvětlete.

Další odpovědi
anonym

Nepotřebujete vědět ani číslo sousedovy pojistky, ani jeho pojišťovnu. Sousedovi v případě, kdy se zdráhá Vám nahradit škodu způsobenou jím, nebo jím drženými zvířaty, zašlete PÍSEMNĚ a DOPORUČENĚ výzvu (opatřete si její kopii) k náhradě škody s tím, že v případě, že nebude v této věci ochotný s Vámi jednat, obrátíte se na poříslušný úřad (obecní, městský), případně na Policii ČR. Uveďte také do kdy a v jaký výši požadujete náhradu škody (lhůtu 7–14 dnů) a v případě, že nebude termín splněn, obraťte se na PČR. Zde Vám zajisté poskytnou informace, jak máte dále postupovat, aby Vaše majetková práva byla řádně naplněna.
Normálně má při podobné zaviněné škodě viník sám oslovit poškozeného a snažit se dohodnout o náhradě škody, případně o opravě poškozeného majetku.
Takže Vám držím palce a nedejte se. Nějak se mi zdá, že poslední dobou se přemnožili „vykuci“, kteří nechtějí za nic nést osobní odpovědnost.

GM

Když to nejde po dobrém, podat na Policii ČR trestní oznámení.