DUHA

Jak vymoci dluh 30 000 Kč bez dokladu? Půjčila jsem na dobré slovo kamarádovi.Pořád slibuje,že vše vrátí,ale bohužel nic

Prosím, jak vymoci dluh 30 000 Kč jen na dobré slovo bez potvrzení? Půjčila jsem kamarádovi . Velice děkuji za nějakou radu

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… tady je každá rada drahá a zbytečná … pouze ponaučení: půjčila jsi BÝVALÉMU kamarádovi, vlastně nepůjčila, darovala … chce to najít svědky, alespoň takové, kteří mohou dosvědčit, že dluh uznal …

Další odpovědi
jpau

Je to jak píše Mc Merkurion. U půjčky s jistinou 30k, která není podložena smlouvou nemá smysl se pokoušet o vymáhání.

Šedá cesta představuje příliš velké riziko, které za tuto částku nestojí a legálně to bude asi neprůchozí (leda že by se ti podařilo prokázat vaší vzájemnou ústní dohodu – což, pokud dlužník není úplný idiot, se ti nepodaří).

Poučení pro příště.

Hlada

Jestliže jste v kontaktu, tak mu navrhněte schůzku a na ni mu předložte k podpisu připravené uznání dluhu. Jinak nelze.

nyjono

Těžko. Takových vás je mnoho.
Jste nepoučitelní.
Ale naděje umírá poslední. Zkus se s ním domluvit. Kontaktuj ho co nejčastěji s co nejvíce způsoby.

Alfonz.SPO

Oko za oko. Jestli ho mas v pratelich na FCB, opis si jmena vsech jeho pratel. A deseti z nich posli dotaz o jeho splaceni dluhu, pripadne si na nej stezuj. Screenshoty techto tvych zprav pak posli dluznikovi. Treba tohle mene cestne jednani s nim muze pohnout, treba si zaklada na dobre povesti. Pripadne by bylo dobry kontaktovat jeho rodinu.

Alesh

Pamatuji si, jak jeden kámoš půjčil jednomu vychcánkovi od nás z vesnice. Furt mu sliboval, že to vrátí k určitému termínu a ten furt odsouval. Tohle kámoše nas*alo, jak to furt oddaloval, místo aby řekl reálný termín. Tak si kámoš pozval kámoše bouchače, jeli za ním, ten bouchač ho tam malinko poházel, přetáhl ho koncem plácačky přes hubu, že začal natahovat. Prachy z něj sice nedostal, ale dal mu nějaké, nejspíš nakradené, originální díly na auto a tím se to smázlo.
No, v tvém případě to asi nepůjde realizovat stejně. V podstatě to musíš nějak prokázat, byl u toho půjčení svědek? Nebo si nahrát skrytou kamerou, že dluh uznává, tj. nějak to z něj vypáčit. Pak si myslím, že je tu šance, to nějak získat zpět. Ideálně to asi od počátku řešit s policií, resp. s právníkem.

dubraro

Nijak. Rozbít hubu.

ivzez

Souhlasím s Hladou:

Sejděte se s kamarádem a nechte jej podepsat
připravené uznání dluhu → ohlídejte si, aby správně
doplninil datum narození, rodné číslo a adresu.

Navrhnete-li mu zároveň prodloužení termínu splatnosti
např. do konce tohoto roku, mohl by na to přistoupit.
A Vy byste alespoň měla něco v ruce pro případné vymáhání.

Jestli na to „kamarád“ nepřistoupí, nenaděláte pravděpodobně nic.
Ledaže byste měla svědky půjčky.