venkovan

Jak vyměňujete dálniční známku na autě?

Měníte celé čelní sklo se starou dálniční známkou každý rok a nebo jen vyříznete sklo se známkou a dáte tam zpět stejný kousek s novou známkou? Známka stojí málo přes tisíc korun, a čelní sklo mne přijde na patnáctinásobek a ještě musím dva dny být s autem v servisu.
Doplňuji:
Díky. Už začínám chápat, proč každý druhý rok po výměně okna mám to nové škráblé na stejném místě jako před rokem když mi dávali jiné. Ale okna měnit už nebudu, vyměním celé auto, po novém roce jsou na ně i slevy, tak by to mohlo být výhodnější.

Nejlepší odpověď
roxy52

Já ji neměním,bo jsem svým způsobem taky venkovan a tak ji ani nemám.Když jedu někam dál,tak narychtuju navigaci,aby mě vedla všude možně,jenom ne po dálnici.Je to sice dražší,ale mám jistotu,že nepotkám nějakýho Trpišovskýho :)

Další odpovědi
anonym

to je zbytečné měnit čelní sklo,já měním celé auto příjde to levněji:D

Miroslavst

úplně normálně, dá se to nahřát třeba fénem nebo spejem na odstranění samolepek. Jde to hezky. Někdy stačí opatrně seškrábnout žiletkou.
Žádný problém. Že by možná rukama? :D:D

panenka

Normalně to seškrábnu a hotovo

hanulka11

Pane zlatej dnes jsou jiné možnosti seškrábnete /nebo nahřejete /odtraníte a pak přilepíte novou. Je to otázka chvíle.
Možná „dřív“ se to dělalo postaru

Radak

Až budete příště lepit dálniční známku, nejdřív ji jako zlehka otřete o flísovou bundu . Potom teprve přilepte na sklo. Pak půjde dolů snadno.

Jahoda

Jednoduše seškrábnu a nalepím novou. Čelní sklo neměním.

RomanP

tak to netuším mé soukromé letadlo nemá dálniční známku, nahoře ještě dálnice nikdo nevymyslel.
Teď vážněji. Když jsem dálniční známku ještě kupoval tak jsem ji lepil na sklo izolepou tak aby tam držela a dala se jednoduše odstranit

ReHu

Soused mě naučil nalepovat známku na sklo.
Nejdřív ji odlepenou od podkladu párkrát nalepí na kalhoty, nalepí se na ni chloupky z látky a pak teprve na sklo 🙂. Dolů pak jde snadněji 🙂.

fanynek

nehtem seškrábnu kousek,nejlépe roh,abych ji chytil mezi prsty a pak opatrně strhnu,jde to skoro stoprocentně.