Avatar uživatele
mallone

Jak vyměnit žárovku?

Pracuji v centru jako správce a zde je vše na senzor pohybu, tak se světlo zapne samo, bylo mi řečeno, že to mám měnit normálně pod proudem, nedostanu šlehu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3852 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Žárovky zásadně vyměňujeme při vypnutém proudu příslušným vypínačem nebo spolehlivým odpojením svítidla od zdroje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jednou se mi stalo, že mi při zapnutí světla žárovka vybouchla. Už z tohoto důvodu bych při výměně žárovky při nejmenším vypnula osvětlení, v němž žárovku budu měnit (viz brillantem uvedený vypínač). Jistější je vypnout rovnou pojistky. V tomto případě nejde tolik o to, že bys mohl dostat ránu proudem, ale právě o takovou skleněnou prskavku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

vyměnit žárovku pod proudem můžeš jestli víš kam nešahat :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

To bych chtěl vědět, za co tě tam platí?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

je potřeba to dělat při vypnutém proudu, vypínači. já už v odšrouboval a zašrouboval i při zapnutém a nic se nestalo. Sklo a keramika proud nevodí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

No styděl bych se ! brát za to plat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

proč by jsi měl od žárovky dostat ránu,je skleněná a sklo je izolant. A nebo si najdi příslušný rozvaděč a vypni si příslušný jistič.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

ať vodí či nevodí,vždy si vypnu jistič,jistota je kulomet jak se říkalo,pod proudem,i když vypnutý vypínač,neris­kuji,bydlím ve starým baráku,a fáze jde prvně ke spotřebiči(žárovce) a pak do vypínače,takže neriskuju,vžydycky vypnu hlavní jistič a pak měním žárovku,ta minuta zdržení mi za to stojí,jinak v tvém případě by na to měl být přeci odborník,k tomu určený?!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

jde o to jestli máš na to vůbec správnou kvalifikaci?
dneska prý i mohou dlěat elektriku kuchaři malíři,aby měli práci,co pak, ale budou dělat elektrikáři?aha, už vím budou na pracáku nezaměstnaný..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek