mallone

Jak vyměnit žárovku?

Pracuji v centru jako správce a zde je vše na senzor pohybu, tak se světlo zapne samo, bylo mi řečeno, že to mám měnit normálně pod proudem, nedostanu šlehu?

Nejlepší odpověď
brillant

Žárovky zásadně vyměňujeme při vypnutém proudu příslušným vypínačem nebo spolehlivým odpojením svítidla od zdroje.

Další odpovědi
anonym

Jednou se mi stalo, že mi při zapnutí světla žárovka vybouchla. Už z tohoto důvodu bych při výměně žárovky při nejmenším vypnula osvětlení, v němž žárovku budu měnit (viz brillantem uvedený vypínač). Jistější je vypnout rovnou pojistky. V tomto případě nejde tolik o to, že bys mohl dostat ránu proudem, ale právě o takovou skleněnou prskavku.

redy

vyměnit žárovku pod proudem můžeš jestli víš kam nešahat :)

Conchus

To bych chtěl vědět, za co tě tam platí?

postcd

je potřeba to dělat při vypnutém proudu, vypínači. já už v odšrouboval a zašrouboval i při zapnutém a nic se nestalo. Sklo a keramika proud nevodí.

mosoj

No styděl bych se ! brát za to plat.

honza19hk

proč by jsi měl od žárovky dostat ránu,je skleněná a sklo je izolant. A nebo si najdi příslušný rozvaděč a vypni si příslušný jistič.

Mc Merkurion

ať vodí či nevodí,vždy si vypnu jistič,jistota je kulomet jak se říkalo,pod proudem,i když vypnutý vypínač,neris­kuji,bydlím ve starým baráku,a fáze jde prvně ke spotřebiči(žárovce) a pak do vypínače,takže neriskuju,vžydycky vypnu hlavní jistič a pak měním žárovku,ta minuta zdržení mi za to stojí,jinak v tvém případě by na to měl být přeci odborník,k tomu určený?!

klob1

jde o to jestli máš na to vůbec správnou kvalifikaci?
dneska prý i mohou dlěat elektriku kuchaři malíři,aby měli práci,co pak, ale budou dělat elektrikáři?aha, už vím budou na pracáku nezaměstnaný..