Avatar uživatele
Pottato

Jak vyměnit zadní stěrač?

Ahoj, mám dotaz jak vyměnit zadní stěrač na Dacii Sandero 2009? Popřípadě jak sundat stohran? Jestli je to potřeba.. Nemám totiž žádný elektrický vercajk na rozříznutí :D
Díky za odpověď

@Edison – rád bych to bez demontáže.. :( Nechce se mi do servisu kvůli takové prkotině, na demontáž dveří si sám netroufnu..

@elkon – V manuálu je popsána jen výměna stírátka, ale ne ramena..

Zajímavá 0 před 1590 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Použij stahovák.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Na to Ti lépe odpovědi na příslušném autoforu.

Ale obecně: Sundat tapec 5. dveří, odpojit elektriku, odšroubovat matici co drží TISÍCIHRAN z venčí, možná bude pod tapecem stěračový mechanismus ještě chycen do dvěří dalšími šrouby.

Jo jen ramínko… to jsem nějak nepochopil. Pod krytkou je šroub se šestihrannou hlavou, nebo matice. Pokud je to šroub, tak povolit a klepnout na to. Pokud je to matice, tak by to mělo jít nakonec volně. Dyžtak poklepat přes tvrdý dřevo kolem osy.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Musí to jít bez demontáže dveří. Jako na jiném autě. Možná trochu přemýšlení na místě. Co takhle manuál k autu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

dejte podrobné foto.,

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nakapat pár kapek uvolňovače rzi a nechat do druhého dne působit. Potom se pokusit poklepáním stáhnout. Když to nepůjde tak si půjč stahovák, nebo ostrým plaménkem propan butanového hořáku lokálně raménko ohřej (raménko, nikoliv osu). Zvládne to i bezplaménkový zapalovač ( nebo jak se to nazývá).

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Jsem myslel, že jde o osu stěrače, když píše o TISÍCIHRANU… A ono jen o ramínko.

před 1590 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek