Hudler

Jak vyměnit těsnění u kohoutkové baterie? Nevím jak odstranit ručku, která kryje „vnitřnosti“.

Jak vyměnit těsnění u kohoutkové baterie? Je to RAF. Nejvíce vzhledově podobný je model RIO II http://raf.cz/ca­tegory/rio-ii, ale není tam kartuš, protože kohoutky můžu točit o více než 180°. Jak mám uvolnit ručku, ať můžu vyměnit těsnění? Měl by ji držet šroub, ale nedaří se mi k němu dostat. Nevím jak odstranit tu keramickou „hlavu“.
Doplňuji:
Takže nakonec to bylo na závit. Takže se mi podařilo oddělat tu krytku. Když jsem ji odstranil, tak jsem odšrouboval šroubek, který to drží, ale ta ručka nejde sundat. Tipuju, že díky usazenému vodnímu kameni. Jak vytáhnou tu ručku?

Odpovědi
mojitek

tam to bude na zacvaknutí.Musíš vzít něco tenkýho,ostrý­ho,třeba skalpel apod a vycvaknout to

Pepina7897

Dobrý den, pokud chcete vyměnit těsnění u kohoutkové baterie RAF. Nejprve byste měli najít šroub, který drží ručku. Jakmile šroub odstraníte, měli byste být schopni odstranit ručku. Poté, co odstraníte ručku, uvidíte keramickou hlavu. Buďte opatrní, abyste ji nepoškodili. Jakmile máte přístup k těsnění, tak ho můžete vyměnit za nové. Po dokončení výměny opačným postupem sestavte vše zpět dohromady. Doufám, že se vám to povedlo.