Dochy

Jak vyměnit SD kartu v mobilu, pokud jsou na ni data i aplikace?

Rád bych větší SD, ale nejsem si jist zda je nějaký způsob jak na Androidu vše najednou „bezbolestně“ zkopírovat na novou kartu. Instalovat aplikace znovu se mi moc nechce, protože některé si s sebou nesou data a nastavení, o která bych dost nerad přišel.

Odpovědi
mzm

Hm, asi přes PC. Jen v telefonu to asi nepůjde.

patmull

Pokud máš dostatek míst av zařízení, nejjednodušší možnost je prostě všechny aplikace které máš zčásti na SD kartě, uložit do zařízení. Ve většině verzích Androidu je to něco jako Nastavení → Další → Správce aplikací, kde vidíš které aplikace jsou na SD kartě. Přejdeš na dané aplkace a dáš Uložit do paměti zařízení nbeo něco pododbného. Když budeš mít novou SD kartu, prostě aplikace zase uložíš zpět na SD kartu. Co se týče dat jako obrázků, hudby atd… tam to můžeš přesunout přímo ve smartphonu v nějaké původní aplikaci Moje soubory (nebo něco podbného), nejlépe tak, že označíš celé složky, ve kterých máš obrázky apod…, zvolíš Přesunout a přesuneš z SD karty někde do zařízení.
Obrázky a videa jsou občas v trochu divných lokacích jako Data → DCIM → Camera apod… ale myslím, že to najdeš.

Pokud nemáš dostatek místa v zařízení nebo máš příliš mnoho aplikací a s tímhle se ti nechce drbat, prostě připoj mobil do PC, zkopíruj všechny soubory s SD karty s daty aplikací, včetně obrázků a jiných souborů. Můžeš zksit požít něco jako AirDroid:
https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.sand.airdroid

Problém druhé vartianty je, že ač je to možná méně pracnější způsob, kopírování souborů z Androidu do PC často nefunguje tak jak by mělo a ani pokud se to nefunguje není zaručeno, že všechny data aplikací budou fungovat tak jak mají.

Dochy

patmull: Právě že tam dost místa nemám. S klasickými daty nejsou problémy, to mám i přehled co kde je. Hlavně ty aplikace a jejich vlastní data.