yedi

Jak vymazat absolutně všechno do posledního písmenka z PC před jeho prodejem?

Prosím o podrobný postup

Nejlepší odpověď
Michal Kole

ano, např. program CCleaner to umí, podle velikosti disku to může trvat třeba i celý den.

Download: http://www.ccle­aner.com

Spustíš ho

Dáš nástroje pak Čistič disku
Zaškrtneš disk
Z combo menu Vyčistit dáš celý disk a z combomenu Zabzepeční dáš Very Complex Owerwrite (35 pass)

Pak už jen tlačítko Wipe a čekáš

Pro Barkana:
I po formátu disku, lze někdy data obnovit, můj postup je spolehlivější

Další odpovědi
Hlada

Formátování nestačí!!! Loni jsem koupil starý naformátovaný disk a jen pro zajímavost jsem na něm zkoušel recovery programy. I s volně dostupnými je možné všechna data obnovit. Jak píše Michal, CCleaner je vhodný, protože data několikanásobně přepíše. Program ale potřebuje systém, takže se disk musí přepsat v jiném PC.

anonym

Zformátuj HDD a máš jistotu!
Michale,určitě máš pravdu,jseš znalý v PC,já pouze uživatel!