vita

Jak vymáhat škodu po odesilateli zasilky??

Ahoj,poslal dopředu peníze za použity mobil a přišel mi nefunkční,po kom mam vymáha na zpět peníze??Po poště když zasilka je pojištěná a nebo po odesilateli???Diky

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud by došlo k poškození zásilky přepravou ( poštou), tak po poště. Byla-li ale zásilka v pořádku a mobil nebyl po vybalení funkční, tak jednoznačně po odesílateli.
Dobrým zvykem je v takovém případě odesílateli zavolat a zkusit se domluvit po dobrém.

Další odpovědi
Fyzik

na poště máš možnost nechat si zásilku předvést až potom ji přijmout. poště všechny povinnosti zanikají tím, že sis balík převzal. po odesílateli to vymáhat můžeš, ale to už je jen věc cti, a tu mnozí odesílatelé zásilek nemají.

hanulka11

Zřejmě nic nenaděláš- byl mazanej chtěl peníze předem a ty bys měl vědět, že peníze předem se nikdy neposílají – to je pro podruhé …Pak ti může poslat cokoliv a ty s tím nic neuděláš -v takových případech se nemá důvěřovat......

cukrar

Vita, záleží proč nejde ten mobil, napálil Vás prodejce, nebo bylo poškozeno poštou?

Pak již budete vědět, jak postupovat?