paul1

Jak vylepšit vápno na natírání kmenů?

Dobrý den,
po předešlé zkušenosti s vytvořením mrazové desky na kdouli, chtěl bych natřít kmeny ovocných stromů v zahradě vápnem. Někde jsem zaslechl nebo četl o tom, že vápno, aby se brzy nesmylo a vydrželo až do jara se dá něčím vylepšit, tuším to bylo štamprdlíkem fermeže do kýblu vápna, nebo možná i přidáním mléka.
Děkuji za radu, Pavel

Nejlepší odpověď
mosoj

Nátěr vápenným mlékem se určitě nesmyje.

Už jsi někdy uklízel po bílení vápnem?

Fermež se ti s vodou nespojí!! a mléko přidávali dříve malíři do barev aby měli menší spotřebu barvy. Nátěr se stal viskóznější a štětka lépe klouzala po zdi.

Další odpovědi
Drap

Hlavně je důležité hašené, dobře uležené vápno. Potom se ti určitě neomyje a vydrží do příští zimy