simoneta

Jak vylepšit nízký perník na plechu ?

Ahoj, právě jsme doma upekli perník. Mamka by ho chtěla promazat marmeládou ,jenže perník je poněkud nízký,takže by to nešlo. Neznáte někdo jak vylepšit perník? Kromě různých polev..ráda bych tam nějak dostala tu marmeládu,ale nevím jak, zdali to potřít navrchu?

Nejlepší odpověď
ratava

Podaří-li se mi upéct nízký perník tak, že ho nelze rozkrojit, dávám plňku na povrch. Těsto lehce pocákám rumem (slivovicí, griotkou…), namažu džemem/ povidly, podle chutě rozprostřu ovoce (nejčastěji na drobno pokrájené sušené- švestky, rozinky… většinou už je část v těstě, tak dle toho) a poleju čokoládovou polevou. Je-li těsto dostatečně vláčné, pak ani nikterak nedoupravuji, nechávám tak, jak je, k tomu hrnek čaje/ kávy a p. stačí… Někdy to přilepšování je spíše na škodu…

Další odpovědi
Alesh

No, jestli seš ta slečna na té minifotce, tak mně by třeba úplně stačilo, kdyby ses při servírování toho perníku usmívala. 🙂 Podle mě by to úplně stačilo. 😉

Drap

Upeč ještě jednou a promaž, nebo jen přeřízni na poloviny a polož na sebe

rrihamirek1

určitě navrh, než to řezat, pak se to drobí jako dribenka.

Mravenec

Jsem a souhlasím s Drap, protože rrihamirek si asi zase dělá legraci, podle dribenky atd..

JájsemRaibek

čaj neumí, ale buchta by mu šla :DDD
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-dela-caj

Mravenec

To mě roztrhalo. 😁