Avatar uživatele
simoneta

Jak vylepšit nízký perník na plechu ?

Ahoj, právě jsme doma upekli perník. Mamka by ho chtěla promazat marmeládou ,jenže perník je poněkud nízký,takže by to nešlo. Neznáte někdo jak vylepšit perník? Kromě různých polev..ráda bych tam nějak dostala tu marmeládu,ale nevím jak, zdali to potřít navrchu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Alesh, lejdy.můn před 3094 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ratava

Podaří-li se mi upéct nízký perník tak, že ho nelze rozkrojit, dávám plňku na povrch. Těsto lehce pocákám rumem (slivovicí, griotkou…), namažu džemem/ povidly, podle chutě rozprostřu ovoce (nejčastěji na drobno pokrájené sušené- švestky, rozinky… většinou už je část v těstě, tak dle toho) a poleju čokoládovou polevou. Je-li těsto dostatečně vláčné, pak ani nikterak nedoupravuji, nechávám tak, jak je, k tomu hrnek čaje/ kávy a p. stačí… Někdy to přilepšování je spíše na škodu…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

No, jestli seš ta slečna na té minifotce, tak mně by třeba úplně stačilo, kdyby ses při servírování toho perníku usmívala. 🙂 Podle mě by to úplně stačilo. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Upeč ještě jednou a promaž, nebo jen přeřízni na poloviny a polož na sebe

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rrihamirek1

určitě navrh, než to řezat, pak se to drobí jako dribenka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mravenec

Jsem a souhlasím s Drap, protože rrihamirek si asi zase dělá legraci, podle dribenky atd..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JájsemRaibek

čaj neumí, ale buchta by mu šla :DDD
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-dela-caj

před 3094 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mravenec

To mě roztrhalo. 😁

před 3094 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek