Avatar uživatele
PANÁD

Jak vyléčit bolení zad?

Pravděpodobně po prochlazení a po natažení při stříhání stromků mám potíže s bolesti v zádech zvanou též Hexenschus. Je mi po 50 letech a nikdy jsem to neznal. Prvních 10 dnů jsem ráno vstával z postele cca 10 minut, hledaje možnou polohu jak to provésti. Nyní je to po 5-ti týdnech podstatně lepší, ale cca 10% bolesti stále zůstává.
Kdo máte zkušenost? Co mne čeká? Jak vám to dlouho trvalo? Má smysl obtěžovat doktora? Co mám dělat?
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3052 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Doporučuje se jemné rozcvičování, suché teplo na postiženou oblast (ne vanu) a léky proti bolesti. Při déletrvající bolesti samozřejmě návštěva lékaře. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

za doktorem jít můžeš,ale spíše se připrav na to,že se s tim budeš muset naučit žít…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Znám lékařku, která ještě dávno před částečnou legalizací konopí, používala mast, prý byla prý lepší na bázi obyčejného sádla, než medicínské vazelíny. Nyní se už konopné masti normálně nabízejí, předpokládám že bez receptu (ale jistě to nevím). Když tak budete muset k doktorovi, nakonec nemusí jít jen o prkotinu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To už nevyléčíš, jen léky, cvičením, životosprávou zmírníš bolest. I tak, v 50 – letech to máš dobrý, já ho chytil ve třiceti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
reika

Mi pomohla hřejivá koňská mast, teď je jich více druhů http://www.proz­dravi.cz/fulltex­t/?keyword=ko%F2sk%E1­+mast+h%F8ejiv%E1&flog=­off&gclid=CjwK­EAiAkb-zBRC2upezwuyguQ4SJAD­ZG08vI17RMksGswi­Av8vHBFiWqu1dY2R7jTLy­3fMRJhAnUBoCk43w_wcB Ale stejně jsem asi týden trpěla a ještě k tomu brala Ibumax. Je to už pár let, od té doby mám pokoj. Vím, jak se mi to stalo – věšela jsem prádlo na balkóně, trochu zpocená, krátké triko a ofouklo mne, bederku. Od té doby si na to dávám pozor. Vím, že mne to potom ještě pobolívalo asi měsíc, ale už jen trošku a pak to vymizlo…

Upravil/a: reika

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Teplo a masáž.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Podle mne nemá smysl se snažit vyléčit nebo odstranit samotnou bolest zad.
Bolesti zad mívají nějakou příčinu a pokud neodstraníte ji, půjde jen o tlumení bolesti.
Příčinu nikdo přes internet nestanoví, takže nezbyde, než návštěva lékaře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek