registronic

Jak výkonný plynový kondenzační kotel vybrat?

Bydlíme ve zděném nezatepleném bytě pod střechou 4+1, 100 m², tloušťka venkovních zdí 50cm.
Roční spotřeba kolem 12 000 kWh (1000 m³). Topíme na 20 °C denně tak 4–5 hodin.
Potřebuji kombinovaný kotel (ohřev + topení). Topíme ještě krbovými kamny.

Jak výkonný kotel máme vybrat? Děkuji

Odpovědi
Drap

Nejde takto určit. Pozvi si odborníka, který to přesně spočítá. Je špatné mít nízký výkon, stejně tak jako neni dobré mít výkon příliš vysoký.

mosoj

U kondenzačních plynových kotlů je možná plynulá regulace výkonu! Nízká teplota topné vody je přímo žádoucí. Samozřejmě je také třeba mít na nízkou teplotu uzpůsobenou plochu radiátorů
Aby se projevila úspora kondenzačního kotle je třeba topit max. na 50o C topné vody. Typuji kotel s výkonem 2 – 17 KW.