Kelt

Jak vyjmout a vyčistit dřez v koupelně?

Chtěl bych vyčistit trubku , která je v umyvadle v koupelně. Výpust v umyvadle je kovová trubka pětiúhelník, bez šroubu. Dole je vana a oba odtoky jsou propojené. Když čistím pomocí zvonu, vytéká voda z vany. Trubka je zanesená a přes otvor to vytahovat nějakým dlouhým tenkým předmětem je zdlouhavé, neúčinné, není tam vidět a pod. Nejlepší by bylo vytáhnout tu trubku, pokud to půjde, ale nevím, jak je zabudovaná. Jinak jsem propláchl potrubí krtkem, voda teče, ale usazeniny na trubce jsou pořád. Co poradíte? Děkuji.

Odpovědi
zjentek

Vanu zašpuntuj a znova ten zvon! Dej tomu pořádně, pod tlakem, nesmol se s tím, zalep v umyvadle ten otvor na přepad vody, ZAVŘI DVEŘE, napusť ten tvůj „dřez ;)“ vodou a zvonuj a zvonuj, až ten nános sr*ček z trubky bude cákat kolem zvonu po celý koupelně, tak pak teprva nese snaha ovoce.

Dochy

A ke Zjentekovi: Obecně dobrá rada… Ale když už je trubka průchozí, myslím že ani tím zvonem už nic lepšího nedokáže…

Dochy

janbratan:
To cos poslal není na čištění trubek, ale bna čištění povrchů dřezů. S houbičkou se Kelt do trubky nedostane když má potíž se tam dostat drátem… A zesvětlení usazenin asi nebude to co si přeje. Chce je dostat pryč, nechce je přebarvit…