Malineli

Jak vyhnat rejska ze špajzu?

Dobrý den,

bydlíme v panelákovém domě (poslední patro) a do špajzu se nám nastěhoval rejsek. Začíná to být velmi nepříjemné protože nám ohlodává balené potraviny a hrozně to tam smrdí.
Už jsme zkoušeli pastičky se sýrem, ovesnou vločkou nebo ořechem…chytil se jen jednou.
Máte nějakou radu? Nechce se mi moc jít do jedů a nějakých hnusů.
Předem děkuji

Nejlepší odpověď
Emefej

Rejsek je masožravec, na ovesnou vločku nebo ořech se ti vykašle. Dej mu tam něco masitého.

Další odpovědi
gecco

  1. vykliď špajzku, ať tam nemá co žrát (sytý rejsek neškodí a do pastičky nevleze)
  2. potraviny umisť do skleněných dóz (tam se k nim ani jiný škůdce nedostane)
  3. pořiď si pastičku ´na myši´
  1. http://www.driml-napajecky.cz/cz/boj-proti-skudcum/pasti-sklopce-pasticky/past-na-mysi-domeckova-na-jednu-navnavu-mozno-chytit-nekolik-zivych-mysi-10519.html
  2. http://www.ka­mir.cz/past-na-zive-mysi-sklopna
  3. http://www.ei­coplus.cz/cz/14-e-shop/4-produkty-pro-domacnost/77-pasti/973-past-na-mysi-drevena.html

4. co pak s ním?

  1. vypustit do přírody – tím jej, takto před zimou, zabiješ
  2. chovat doma – pravděpodobně nepřežije kvůli stresu
  3. dovézt do nějaké záchranné stanice – pravděpodobně nepřežije transport

___
Takže se přikláním k možnosti 3c – zabít jej rovnou – pokud jej ve spíži nehodláš strpět…
😉

beer

Rejskové jsou přísní hmyzožravci, potřebující denně cca 85% potravy hmotnosti svého těla a proto už z tohoto důvodu o jeho výskytu v domě velmi silně pochybuji. Spíš to bude nějaký druh hlodavce, pravděpodobně myš­ka.

Ukliď důkladně spíž, zajisti ať nemá potravu, zkontroluj zabezpečení venkovních otvorů a použij nadále klasické pasti – při nedostatku potravy se časem chytí.

Zdroj: Studium

anonym

Půjč si od někoho kočku, ne kocoura, ti jsou líní a za chvíli máš po rejskovi, kočka ho dostane, asi ho zakousne, ale nesežere, protože rejsek je nechutnej i pro tu kočku, má prý hořký maso.

jáára

jak se do paneláku dostal rejsek??? potkan možná, ale rejseK? to je blbost.

jáára

jak se do paneláku dostal rejsek??? potkan možná, ale rejseK? to je blbost.

jáára

2×? to tu dlooooooooooouho nebylo

redy

Stačilo jednou, já ti věřím 🙂