vondrys

Jak vydělávají prohlížeče?

Zajímalo by mne jak vydělávají prohlížeče? Žádné reklamy, nenapadá mě nic na čem by mohli vytřískat prachy. Snad jen pokud jsou nějaká rozšíření placená rozšíření tak si z něj vezmouprovizi, ale to přece nemůže stačit na vývoj, podporu, provoz, atd.?

Odpovědi
zzzzz

Celý internet žije z reklamy. I když reklamu většinou nesnášíme, tak byla jedním z hlavních činitelů, kteří pomohli rozšířit internet.

marek953

http://www.dsl­.cz/clanek/2080-mozilla-a-firefox-ziji-stale-predevsim-z-penez-googlu – ten odstavec o tom je zhruba uprostřed.

Google Chrome je vyvíjen Googlem ze stejného důvodu – aby lidi více používali jeho vyhledávač, kde jsou reklamy.

Ostatní prohlížeče na tom jsou stejně.

Jádrohlod

No , já nevím, … , hlavně „prošacují“ dotyčné PC , nevěříte-li , podívejte se jak je vytížená paměť a spol , proč asi ??

vondrys

To s vámi souhlasím, ale můžetem mi prosím napsat jak konkrétně ty prohlížeče dostanou peníze z reklamy? A kde se ta reklama tedy zobrazuje, nebo je to něco jako když si nainstalujete prohlížeč a výchozí vyhledávač je třeba google, tak google zaplatil zato, aby měl pozici výchozího vyhledávače?