Dafid

Jak vycvičit roční fenku k samotě?

Dobrý den, prosím poradí mi někdo jak vycvičit více jak roční fenku, aby neštěkala a nevyla, když ji zavřu samotnou v místnosti? Nebo nechám samotnou venku na dvoře? Dneska jsme byli v lese a káceli stromy, a tak jsem ji uvázal a asi hodinu štěkala a vyla, přitom jsem byl skoro furt na dohled. Děkuji za rady.

Odpovědi
Drap

Vycvičit psa k samotě? K úplné samotě vycvičit nelze. Pes je společenský tvor, smečkový a potřebuje společnost. Nemáš psa vychovaného a špatně s ním zacházíš. Štěkotem a vytím se tě snaží přivolat. Pokud bude pes řádně vyběhaný a bude mít dost zábavy štěkat nebude.
Dnešní příklad úplně špatný. Přivážeš psa, pes očividně neni zvyklý na padající stromy a zvuk motorové pily. Necháš ho uvázaného. Pes je ve stresu a v depresi. Ty zvuky na které neni zvyklý mu velice vadí.Potřebuje tvoji blízkost. Vyje ze stresu.
Ten tvůj pes musí být velký chudák. Je mi ho líto. Na vině neni nikdo jiný než majitel.