argi1972

Jak vyčistit zasypanou studnu

Na zahradě máme studnu „po němcích“, která byla zasypána do hloubky 3 m popelem s hlínou a poslední metr byl zasypán kamennou drtí. V posledním metru byl zbytek dřevěnného kůlu sloužící jako potrubí k pumpě. Sondou přez toto potrubí chybí ke dnu cca 0,5m. Stěny jsou vyloženy kamenem. Spodní část se již zužuje a pro hloubku už máme strach k dalšímu čištění(aby se stěny nesesunuly). Bude vyčištění od hrubých nečistot stačit? Vytrhnout potrubí ven? Voda bude užívána jako užitková.

Nejlepší odpověď
badisko

No kazdopadne bych si na to pozval firmu a nekopal to sam …:D prece jen byt zasipan ve 3m zeminou nic noc zazitem a mozna i tn posledni co by byl…
a ze kamena to je fuk

Další odpovědi
Drap

Určitě bude lepší vyčistit ji celou. Potom několikrát vyčerpat , popřípadě desinfikovat.

honza19hk

neboj se ji vyčistit celou pokud není kamenná konstrukce porušená-tzn že kameny nejsou vypadlé, hodně nevyčuhují atd.. Kameny budou dost široké.Stěn se bát nemusíš. Sežeń si sací bagr a studnu vyčistěte. Kůl nebo tu trubku jeřábem nebo trojnožkou a řetězovým zvedákem vytáhněte,pokud tam překáží.
Pokud jestudna po němcích pozor na munici.Pokud objevíte jakýkoli předmět podobný munici nebo pumě nebojte se zavolat hasiče.

Jak hluboká je studna od vrchu až uplně dolů?

elektrikář

Kůl ve studni je zbytek starého čerpacího zařízení. Lépe je tyto součástky vyndat. Pokud v bocích studny nejsou uvolněné kameny tak to lze postupně vyčistit. Nutno zjistit zada ve studni není metan z bahna pozor bouchá. Nebo kysličník uhličitý.

Jak znám Němce tak si dole určitě schovali minimálně jeden granát.