Nikča

Jak vyčistit zašlé činely?

Doplňuji:
Ony už jsou to staré činely, které používáme jako dekoraci, takže moc odborného jednání nepotřebují.

Nejlepší odpověď
kropitko

jedině jak píše annas, Sitol, v práci jsem s ním leštila pípu, bezkonkurenční…do­poručuji

Další odpovědi
annas

Zkuste prostředek Sitol, který se prodává v Drogerii. My tímto přípravkem čistíme žesťové nástroje.
Doplňuji:
Prostředek Sidol už neexistuje, byl přejmenován na Sitol. Máme ho doma.

Toruk

Cídidlo Sidol čistí a leští barevné kovy a také sklo.
Doplňuji:
Sice „nevoní“, jelikož obsahuje čpavek, ale účel plní dobře. K dostání jak uvádí anas.

mosoj

Sidol ( nebo sitol) je starý osvědčený prostředek na leštění barevných kovů.
Účinnější je však pasta „silichrom“.
Vyhoví oba prostředky.

anonym

Ty prostředky jsou v podstatě vhodné.A chtěl bych nesměle upozornit na fakt,že je neodborné uvádět činely do vysokého lesku.
Doplňuji:
Když dekorace-stačil by i Real na nádobí.Jde o to,aby prostředek měl abrasivní(brus­nou)schopnost­.Vyplatí se použít starý,ne ostrý kartáč.

ReHu

Mám dobré zkušenosti s L.O.C. Plus™ Čisticí prostředek na kov. Obsahuje plavenou křídu a je velmi šetrný k povrchu. Sidol nás nenadchnul.
Doplňuji:
Opatrně na hrubé, drsné čistící prostředky. Myslím, že by bylo škoda je poškrábat.

annas

My také máme některé žesťové nástroje jen na dekorace, ale Sitol jim prospěje. Vypadají líp.