Jak vyčistit tiskovou hlavu u Canon Pixma mp 610?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zkuste vyjmout hlavu a ponořit do teplé destilované vody. Pod hlavu dejte něco aby trysky neležely přímo na dnu nádoby.
Stačí aby byly trysky ponořené tak cca 1,5 – 2 cm. Větší množství nevadí ale před uvedením do provozu by bylo potřeba pořádně vysušit. Několikrát opakujte, případně nechte namočenou celý den. Potom hlavu instalujte a zkuste hloubkové čištění.
Pokud se činnost hlavy neobnoví lze ještě zkusit na sítko po vyjmutí kazet kapat teplou destilovanou vodu a vodu nechat protékat skrz systém trysek tak dlouho dokud se bude voda barvit. Potom opět hloubkové čištění. Pokud ani toto nepomůže je třeba koupit novou hlavu.

Ta destilka je nutná aby se trysky neucpaly ještě více. Úspěšnost ale nebývá velká. Za pokus to ale stojí. Nová hlavy stojí cca 1500 Kč.

Můžete zkusit obojí najednou. Prokapávat zároveň ponořenou hlavu.