Avatar uživatele
briketka10

Jak vyčistit starou usazeninu ze skleněného džbánku..

..kde byly stále namočené listy i s kořeny od rostliny Tchýnin jazyk ??
Na Googlu jsem nic nenašla a bojím se ten džbánek poškrábat něčím drsným.
Děkuji všem za odpověď.
Doplňuji:
badisko,
mám doma zbytek bílého Cifu
mají všechny stejné účinky,
jako krémy né písky,
nebo v nich je nějaký rozdíl ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 19Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, quentos, mojitek, aramah, iceT, johana 56, pusinka50, hanny 2, Drap, brillant, Damiana, Illines, anonym, vlk samotař, badisko, anonym, gagaga, batanavi před 3925 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

Odpoveď byla označena jako užitečná

houbickou a zluty Cif ..to zabere a ani neposkrabes vazu… pak jeste ocet to taky fachci …
Doplňuji:
PS; vzdy kdyz neco odstranujes mechanickoucestou tak si to nejdrive vyzkousej na necisto …treba na jine lahvi …tak mas jistotu ze nepozkodus ten kus kterej chces cistit ..atd ,..

Upravil/a: badisko

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elektrikář

Pokud je na skle vápený povlak z vyschlé vody, jde použít kys citronová nebo odvápňovače pro žehličky. Žinky na nádobi bych použil až jako poslední možnost. Moje žena chtěla pískem na nádobí vyčistit zašlé zlato na porcelánové vázičce. Sundala jej z porcelánu do čista. Tak pozor.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Vyzkoušela jsem na podobné usazeniny PULIRAPID koncentrovaný čistič a odmašťovač s použitím do kuchyní a koupelen. Nastříkala jsem jej i do hubičky kávové konvice a nechala chvíli působit. Potom jsem ji důkladně opláchla a umyla jarem. Žádné drhnutí, žádné jiné prostředky a výsledek je úžasný a veškeré usazeniny zmizely.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

zkusím asi ten žlutý Cif, pak nevím na dně
je zelená špína a ta nejde ničím sundat
máme tu moc tvrdou vodu tzn. že se tu
tvoří vodní kámen, jako nikde, teď tam
vrznu kyselinu citronovou a uvidím
co vyvede, jiný čistič kupovat nechci..
ten Pulirapid je se čpavkem to bych
nevydejchala to nee..

před 3926 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
badisko

nemaji … jedinej OK je zlutej …bilej je o neco horsi … no zkus to za zkousku nic nedas ale opatne …nejsem si ouplne jist zda ten bilej neni hrubsi … rochu ho smichej s vodou potri to co chces umit a nechej cca 20 min pusobit …

před 3925 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

jo tak dík moc zkusím to :D
budu opatrná ..

před 3925 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek