Jak vyčistit rychlovarnou konvici? Ocet nepomáhá.

povrch konvice ma zbarveni do zluta

Nejlepší odpověď
Radak

Nasypat tam kyselinu citronovou potravinářskou do vody a převařit, nechat odstát, vydrbat. Nebo použít kypřící prášek do pečiva (účinná látka je soda) a udělat totéž, převařit, odstát a vydrbat.

Další odpovědi
Anizbor

Používám tekutý písek a pak, dobře vyvařit,ale také je dobrý Domestos a potom jistě zase nutně dobře několikkrát vypláchnou vřelou vodou.

Myšák V.

Zkusil bych něco na bázi čpavku.Předpo­kládám, že píšete o obalu RK.Ne o varné ploše.

hanny 2

Ocet určitě pomáhá,ale musíte ho přivést několikrát k varu a nalít ho tam dostatečné množství,mám vyzkoušeno!

tuCZek

jedlá soda a ocet,nebo cola

L.Knize

V profi kávovarech a automatecch se to dělá kyselinou mléčnou.