Lorelai

Jak vyčistit rozmáčklou hrušku z koženého batohu?

Pod tíhou učebnic se mi rozmáčkla hruška a zanechala za sebou na dně mokrý flek. Jak to mám vyčistit, když se jedná o kožený batoh a já ho nechci zničit?
Díky

Nejlepší odpověď
Drap

Důkladně vytřít vlhkým hadrem. Po vysušení případně kůži promazat. Záleží také na tom, o jakou kůži se jedná.

Další odpovědi
gecco

Pokud je to kvalitní kůže, pak batoh (celý) důkladně vyper ve vlažné vodě a mýdlem (s Jelenem), pak jej pomalu usuš (ne na topení) a namaž nějakým přípravkem na kůži (já používám vepřové sádlo ke spokojenosti své i té kůže).

Terézina

Jej, to se mi přesně stalo dneska odpoledne, ale můj batoh je normálně látkový. Jen se mi to nechce prát a pak to začne pořádně smrdět shnilotinou :/ :D