Avatar uživatele
SimcaKupkova

Jak vyčistit rez z bílého prádla?

Dala jsem si schnout bílé kalhoty na topení a zůstala mi tam od topení skvrna od rzi jak to mám vyčistit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Deli před 4701 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
michael69

Naprosto spolehlivě během několika vteřin v horkém roztoku kyseliny šťavelové.Dá se sehnat v některých drogeriích. Ve varné konvici uvaříte vodu kterou pak nalejete (nemusíte všechnu) do předem připravené nádoby s cca polévkovou lžící kyseliny šťavelové.Pak v tom smočte jen tu skvrnu od rzi(né celé kalhoty).Skvrna zmizí doslova před očima,ale je nutné aby roztok byl opravdu horký(minimálně 80°C)Kyselina vypadá jako sníh(při běžné teplotě není tekutá,nesmrdí)Poté je nutné prádlo normálně přeprat v pračce.Nebojte díru v kalhotech mít nebudete. :)) Dělal jsem několik let v profiprádelenství a skvrny od rzi patřily k těm velice snadným k odstranění.Ještě dodám,že kyselina je jedovatá,takže bacha případně na děcka.Někam to schovejte.Jo tou slivovicí vyčistíte spíše čáru od propisky.Ta jde lihem. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Butani má pravdu – slivovicí asi tak půl litrem vylít stěn úst, jícnu, žaludku a tenkého střeva. Potom už rez nebude na prádle prakticky vidět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

to nevím,ale tak si to topení natři.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek