SimcaKupkova

Jak vyčistit rez z bílého prádla?

Dala jsem si schnout bílé kalhoty na topení a zůstala mi tam od topení skvrna od rzi jak to mám vyčistit?

Nejlepší odpověď
michael69

Naprosto spolehlivě během několika vteřin v horkém roztoku kyseliny šťavelové.Dá se sehnat v některých drogeriích. Ve varné konvici uvaříte vodu kterou pak nalejete (nemusíte všechnu) do předem připravené nádoby s cca polévkovou lžící kyseliny šťavelové.Pak v tom smočte jen tu skvrnu od rzi(né celé kalhoty).Skvrna zmizí doslova před očima,ale je nutné aby roztok byl opravdu horký(minimálně 80°C)Kyselina vypadá jako sníh(při běžné teplotě není tekutá,nesmrdí)Poté je nutné prádlo normálně přeprat v pračce.Nebojte díru v kalhotech mít nebudete. :)) Dělal jsem několik let v profiprádelenství a skvrny od rzi patřily k těm velice snadným k odstranění.Ještě dodám,že kyselina je jedovatá,takže bacha případně na děcka.Někam to schovejte.Jo tou slivovicí vyčistíte spíše čáru od propisky.Ta jde lihem. :)

Další odpovědi
venkovan

Butani má pravdu – slivovicí asi tak půl litrem vylít stěn úst, jícnu, žaludku a tenkého střeva. Potom už rez nebude na prádle prakticky vidět.

honza19hk

to nevím,ale tak si to topení natři.