aja2311

Jak vyčistit obarvené prádlo?

Při praní se do pračky dostane červený kus prádla a obarví další kousky

Odpovědi
zeeue

Pokud šlo o bílé prádlo, šlo by to bělidlem. Dá se použít i obyčejné Savo – to z bílého prádla odstraní i červené víno nebo zaschlou krev a z bavlny či saténu dokáže odbarvit původní (z výroby) barvu doběla (vím to, protože jsem si tak odbarvila šedé bavlněné tričko na bílé, růžové saténové povlečení taktéž na bílé, pozor, barva prošívaných nití zůstane původní). Můžete taky zkusit prát na co nejvyšší teplotu, tam si ale pohlídejte, jestli to není tkanina, u níž hrozí smrsknutí při vyšší teplotě. Pak mě ještě napadá profi. čistírna – ti vám přinejmenším stopro řeknou neomylný verdikt, jestli je proces nevratný. A úplně poslední řešení by mohlo být – koupit barvu na textil a nasprosto to celé přebarvit ;)

ivzez

Zeeue to myslí dobře, ale podle mých zkušeností
nejde prádlo obarvené při praní už nijak zachránit.

Nejúspěšnější je prádlo obarvit na získanou barvu,
ale ani obarvením nezískáte stoprocentní výsledek.

Nejrozumnější a nejméně nákladné je pořídit nové prádlo
a obarvené donosit tam, kde na tom až tak nezáleží → např.
při práci na zahradě, v dílně apod.