čaganek

Jak vyčistit nádobu na postřik?

Mám doma zapomenutou nádobu (postřikovač), ve které je nějaké modré hnojivo/ochranný prostředek (na jabloně, netuším??). Každopádně bych nádobu rád zase používal – je nějaká možnost to vyčistit a používat na zahradě (rajčata atd.), nebo to mám raději vyhodit?

Odpovědi
Kepler

Předpokládám, že v nádobě je vodný roztok čehosi (modrá skalice?). Myslím, několik vypláchnutí horkou vodou by to spravilo.

dr.luha

Použil bych ocet ( protřepat a třeba nechat přes noc).

čaganek

To by mohlo být ono, díky za zprávu. Pořádně to tedy pročistím. Chtěl jsem s tím zalévat pár větších květináčů kde mám bylinky. Do nádoby bych dával jen vodu bez dalších hnojiv tak by to asi nemuselo nějak reagovat na případné zbytky.