kvik33

Jak vyčistit mince?

Dobrý den,
zajímalo by mě jak vyčistit mince.
Ne ovšem pomocí octa,soli a jiných věcí.
Já aby jste chápali,jsem si včera zpoměl na takový pokus.
Nepamatuji si ho moc dobře,proto píšu.
VŠE CO BUDE TEĎ NÍŽE NAPSANÉ,NEVÍM JISTĚ!!!!
Potřeby:
Kancelářská stříbrná sponka
Skleněná miska
1.mince
24Hod.(na čekání)
Voda (obyčejná z kohoutku)

Postup

Na pracovní desku si položíme misku bez vody,sponku a minci.
Na jednu stranu misky položíme minci(je jedno jakou stranou).
Na opačnou stranu položíme sponku.
Sponka se NESMÍ dotýkat mince.
Opatrně nalijeme vodu.
Sponka se NESMÍ dotýkat mince.
Ani být blízko mince.
Poté máme hotovo.
Možná se miska nahoře zabalí alobalem.
NEVÍM

Odpovědi
mosoj

S tvými znalostmi se do ničeho nepouštěj. Záleží z čeho mince je.
Viz. na př.
http://cs.woma­nadvicesforli­fe.info/kak-ochistit-monety_default.htm

Kryšpín

Ultrazvukem

anonym

„Ne ovšem pomocí octa,soli a jiných věcí.“

Takže si dotazem vyloučil jakékoliv pomůcky k chemickému i mechanickému čištění, jak to chceš tedy čistit, když jsi touto zvláštní podmínkou vyloučil prakticky vše ? Soustředěným pohledem, telepatií ? Na jakýkoliv účinný způsob čištění budeš potřebovat nějaké „věci“

FlAsh_7

Odpověd bohužel nevím, ale určitě záleží na materiálu ze kterého je mince zhotovena.

dubraro

Hodináři a zlatníci používají na čištění speciální kapaliny, například Chronor (už se nevyrábí), Gelbar nebo Elma-Chronoclean. To by se dalo použít i k čištění mincí.

Biblinka87

Gelem na rez a vodní kámen od Eurony
https://www.fa­cebook.com/grou­ps/252467808205851/