Avatar uživatele
Lenjička

Jak vyčistit kožené boty?

Ahoj, ve zdravotní obuvi jsem si koupila pantofle se světlou vložkou. Měla jsem je několikrát v práci a jak se mi potily nohy, zůstaly na vložce tmavé fleky a taky trochu špíny. Čím to vyčistit, aby preparát nezůstal v botě, aby mi to uschlo brzy a abych si nerozedrala tu vložku?
Zřejmě to bude kůže, neztvrdne ta vložka? (Nejde vyndat, je to prostě to, na čem se stojí v botě 🙂 )

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? tom004, dědapetr, anonym, Banshee před 4660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nejlépe snad nějakým saponátovým roztokem, vydrhnout kartáčkem. Někdy jdou podobné věci i lihem , nebo lihovým přípravkem. Pokud je materiál z kůže, potřebuje v sobě mít i určitou dávku mastnoty aby nepraskal.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Lenjicko , krasne jsi nam to vysvetlila. 🙂 Ale obavam se , ze to vycistit nepujde … , ze uz je to nejak " zazrane ". 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

ze zkušenosti vím,,že to nevyčistíš, když v nich máš nohu vidět to není a když se zuješ někam je schovej , prostě je nosíš, tak nemohou být stále jako nové

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Jestli jste je použila opravdu,jen několikrát,tak pochybuji,že to bude pravá kůže.V prodejnách drogi zboží,mají různé čistící,a impregnační přípravky ve spreji na kůži,podle stupně znečištění.Nechal,bych si poradit.Jenom ze své zkušenosti vím,že mi u nás doporučili,na kůži,kožené potahy mám v autě, nepoužívat přípravky,které obsahují líh.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rakave

Nemám to vyzkoušeno,ale četla jsem na netu,že kožené věci-boty,kabelky se dobře a šetrně vyčistí smetanou nebo i pleťovým mlékem.Můžeš vyzkoušet.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek