Kelt

Jak vyčistit klávesnici na počítači, notebooku?

Když se dívám na klávesy, tak mezi nimi vidím prach, nečistotu a pod. Vzdálenost mezi klávesami je malá, nějakým hadříkem se tam nedostanu, snad párátko s vatou. Nebo poradíte něco lepšího? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Alesh

Já používám Cyber Clean.

Zdroj: https://eshop­.kak.cz/zbozi/snc003-cistici-hmota-cyber-clean-homeoffice-tub-145g/

Další odpovědi
Kepler

Taky se dá použít štětec navlhčený v technickém benzínu. Musí se ale důkladně oklepat, benzín by neměl stékat.

elkon

Stlačený vzduch ve spreji. Perfektní i na vnitřek PC (samozřejmě ve vypnutém stavu). Čistící hmotou klávesnici nevyčistíte, protože se pod ně nedostanete, museli byste klávesy vyjmout.

Pepa25

Viz Alesh. Pro začátek stačí (u klasické klávesnice) ji otočit a šikmo na roh několikrát klepnout. Budete překvapený, kolik čeho vypadne … 😉

cochee

Vyfotit klávesnici, vydloubat klávesy, nyní přístupný prostor očistit podle potřeby, podle vyfoceného zobrazení zadloubat zpět klávesy (já je ale nejprve vždy ještě v nějakém lavoru očistím mydlinami a kartáčkem). Některé rozměrné klávesy jako např. Enter, mezerník a někdy Shifty používají trošku složitější mechaniku než běžné malé klávesy, tam je třeba to při vydloubávání očíhnout.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

cochee: To funguje u běžných „gumových“ klávesnic. U notebookových moc ne. Vím to moc dobře, děcka už u toho notebooku tu první část operace teda vlastně tu druhou část operace (na focení kašlou) zvládnou během minut. Ale ty notebookový klávesy už vážně zpátky nejdou.

cochee

Ono to je asi u různých výrobců různé, na druhou stranu je pravda, že klávesnici od notebouchu jsem naposledy čistil už nějaký ten rok zpátky a faktem je, že trend je vyrábět věci co nejméně rozebíratelné, aby se to nedalo opravit a muselo se to koupit nové.