pn65

Jak vyčistit hliníkovou trubku od hlíny?

Používám hlíníkovou trubku jako zemní kotvu pro deštník na rybách, jaksi jsem ji ale už po několikáté zapoměl vičistit a hlína vevnitř stvrdla tak , že ji už nemohu dostat ven, máte někdo zkušenost s tím to problémem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Zkušenost nemám, ale postavil bych ji do kbelíku s vodou a nechal hlínu rozmočit. Pak do ní čistým koncem prdnout, fouknout, přinejhorším něčím prošťouchnout.

Další odpovědi
BergySeltzer

Já bych to za sucha vyšprtal například pletací jehlicí.

Alesh

A co ji „odvrtat“? Případně to zkombinovat i s tou metodou odmočení, pokud tam bude díra, určitě to půjde snáz.

zjentek

Já ti poradím, příště ji zabodni i s tou hlínou. Vem/vezmi s sebou kladivo a to půjde.
Je to taková alternativa, když tě nebaví si sehnat trupku z jedný strany uzavřenou hrotem ;)

gecco

BergySeltzer – to bude mít za dlouhých večerů – kdy nebudou brát, co dělat…
😉

BergySeltzer

A jo.. stokrát si můžu říkat „nezapínej už ten počítač, když se vrátíš z hospody“ : ))

gecco

Schovej počítač i vypinač…
😉
Taky si to říkám – a taky marně…
😉